Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie

Ceny od 199 € /osobę
"Cudze chwalicie – swego nie znacie". Jakże aktualne jest to powiedzenie! Najbliższy nam region, ale równocześnie mało znany.

"Cudze chwalicie – swego nie znacie". Jakże aktualne jest to powiedzenie! Najbliższy nam region, ale równocześnie mało znany. Warto więc poznać najciekawsze miejsca Morza Bałtyckiego. Porty, do których statki zawijają najczęściej to:

Kopenhaga: stolica Danii, malowniczo położona jest nad cieśniną Sund. Charakterystyczne kolorowe domki i łodzie pełne wycieczkowiczów, to typowy widok w kopenhaskim porcie. Miasto przyciąga wieloma zabytkami z różnych epok (gotycka katedra, barokowe pałace, XVII-wieczna cytadela), parkiem rozrywki Tivoli oraz….. browarem marki Calsberg. Dla koneserów zaś – Muzeum Erotica. Symbolem Kopenhagi jest słynna Syrenka.

Helsinki: niewielka, półmilionowa, szykowna i elegancka stolica Finlandii wabi kameralną atmosferą i niespotykanym bogactwem życia nocnego. Nie ma tu wielu zabytków, ale pełne zieleni i sympatycznych mieszkańców miasto może stanowić ciekawą propozycję dla miłośników zwiedzania.

Sankt Petersburg: stolica carskiej Rosji, położona w delcie Newy, nad Zatoką Fińską. W obszarze miasta znajduje się ponad 40 wysp, połączonych ze sobą 396 mostami, z których 14 największych jest każdej nocy otwieranych w celu umożliwienia statkom przedostania się na jezioro Ładoga. Miasto zabytków o trudnej do oszacowania wartości: Ermitaż - światowej sławy galeria sztuki, Carskie Sioło i Peterhof – pałace-muzea, liczne cerkwie i sobory, twierdza Pietropawłowska… wymieniać długo.

Sztokholm: największe miasto Skandynawii, stolicę Szwecji, wzniesiono na czternastu wyspach połączonych ze sobą 53 mostami. Cały ciągnący się na wschód od miasta archipelag liczy zaś ok. 24.000 wysp i wysepek. Na terenie niewielkiej, ale malowniczej Starówki leżą najciekawsze obiekty miasta: barokowy Pałac Królewski, gotycka katedra Storkyrkan oraz budynek giełdy, w którym odbywają się spotkania Akademii Szwedzkiej decydującej o przyznaniu literackiej Nagrody Nobla.

Tallinn: niewielka stolica niewielkiej Estonii może obdarować swoimi zabytkami o wiele większe metropolie. Szczególnym miejscem jest zachwycająca w swojej architekturze Starówka. Poza wieloma budynkami z okresu średniowiecza i charakterystycznym klimatem wąskich uliczek warto zajrzeć na malowniczy Plac Ratuszowy otoczony domami kupieckimi. To jedno z ulubionych miejsc spotkań turystów i mieszkańców Tallina. Latem wszystkie stoliki wystawiane są na zewnątrz, co tworzy wspaniały klimat tętniącego życiem miasta.

Ryga: największą atrakcją stolicy Łotwy jest wspaniałe Stare Miasto. Należy do najpiękniejszych we wszystkich nadbałtyckich krajach i objęte jest opieką Unesco. Turystów (w tym także pasażerów zawijających do Rygi statków) przyciągają wspaniale odrestaurowane kamienice i zabytkowe budowle, m.in. typowe dla krajów bałtyckich gildie kupieckie.

Zalety kierunku
  • Kopenhaga: stolica Danii, malowniczo położona jest nad cieśniną Sund.
     
  • Sztokholm: największe miasto Skandynawii, stolicę Szwecji, wzniesiono na czternastu wyspach połączonych ze sobą 53 mostami.
     
  • Tallinn: niewielka stolica niewielkiej Estonii może obdarować swoimi zabytkami o wiele większe metropolie.
     
  • Ryga: największą atrakcją stolicy Łotwy jest wspaniałe Stare Miasto. Należy do najpiękniejszych we wszystkich nadbałtyckich krajach i objęte jest opieką Unesco.
Super promocje Pokaż wszystkie promocje
rejs Dookoła Europy - Sztokholm - Costa Magica Costa Magica
11 dni
Dookoła Europy - Sztokholm - Costa Magica 
Sztokholm, Kopenhaga, Amsterdam, Brest (Francja), Lizbona, Barcelona
629 €*
456 €*
19 wrzesień 2020
28% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Pireus - Norwegian Spirit Norwegian Spirit
8 dni
Morze Śródziemne - Pireus - Norwegian Spirit 
Pireus (Ateny), Kusadasi (Efez), Patmos, Aszdod (Jerozolima), Hajfa, Limassol, Santorini, Pireus (Ateny)
962 €*
862 €*
25 październik 2020
10% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Fiordy Norweskie - Warnemunde - Costa Fascinosa Costa Fascinosa
8 dni
Fiordy Norweskie - Warnemunde - Costa Fascinosa 
Warnemunde, Kopenhaga, Hellesylt, Geiranger, Bergen, Stavanger, Göteborg, Warnemunde
1049 €*
625 €*
14 sierpień 2020
40% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej

Katalogi linii oceanicznych

Przeglądaj katalogi armatorów online
Zobacz
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020.
eTravel eTravel