Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Morze Czerwone

Morze Czerwone

Morze Czerwone jest najdalej na północ wysuniętym akwenem morskim na świecie, w którym występują rafy koralowe.

Morze Czerwone uważane jest za najcieplejsze morze na świecie. Można się w nim kąpać przez cały rok, dlatego sezon trwa 365 dni w roku. Temperatura wody w zimie waha się pomiędzy 18°C a 21°C, a latem pomiędzy 21°C a 27°C. Woda jest niezwykle czysta i przezroczysta.

Morze Czerwone jest najdalej na północ wysuniętym akwenem morskim na świecie, w którym występują rafy koralowe. Jest to w większości rafa przybrzeżna, która rozciąga się na długości 2000 km. Z tej przyczyny to także raj dla nurkujących, którzy mogą podziwiać tu aż 1248 gatunków ryb, z czego 17 % to gatunki endemiczne (występujące tylko w tym regionie). Wody zamieszkuje również 5 gatunków żółwi oraz wiele gatunków delfinów.

Morze Czerwone stanowi najważniejszy szlak żeglugowy łączący Europę z Azją. W trakcie podróży statki zatrzymują się w najciekawszych portach (Suez, Sharm El Sheikh i Safaga w Egipcie, Akaba w Jordanii, Ejlat w Izraelu). Wszystkie rejsy gwarantują Klientom wykupującym imprezy fakultatywne połączenie możliwości podziwiania świata podwodnego podczas nurkowania w pełnym ekwipunku, snorkelowaniu w masce lub podziwiania raf z łodzi o szklanym dnie z poznaniem kultury starożytnej w czasie wycieczek do Petry (z Akaby), Jerozolimy (z Eljatu), klasztoru św. Katarzyny na Synaju (z Sharm El Sheikh), Kairu (z Suezu) czy Luksoru (z Safagi).
Po Morzu Czerwonym odbywają się trzy rodzaje rejsów.

Pierwsze to te, które obejmują jedynie ten akwen (trwają zazwyczaj 7 nocy). Drugie odbywają się na trasie Europa - Półwysep Arabski. Trzecie wreszcie stanowią fragment rejsu dookoła świata na odcinku łączącym Morze Śródziemne z Oceanem Indyjskim.

Zalety kierunku
  • Morze Czerwone uważane jest za najcieplejsze morze na świecie. Można się w nim kąpać przez cały rok, dlatego sezon trwa 365 dni w roku.
     
  • Morze Czerwone stanowi najważniejszy szlak żeglugowy łączący Europę z Azją. W trakcie podróży statki zatrzymują się w najciekawszych portach (Suez, Sharm El Sheikh i Safaga w Egipcie, Akaba w Jordanii, Ejlat w Izraelu).
Super promocje Pokaż wszystkie promocje
rejs Morze Śródziemne - Savona - Costa Magica Costa Magica
4 dni
Morze Śródziemne - Savona - Costa Magica 
Savona, Barcelona, Marsylia, Savona
299 €*
160 €*
19 październik 2020
46% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Dubaj i Emiraty - Dubaj - Costa Diadema Costa Diadema
8 dni
Dubaj i Emiraty - Dubaj - Costa Diadema 
Dubaj, Dubaj, Maskat, Doha, Abu Dhabi, Abu Dhabi, Dubaj
399 €*
319 €*
24 październik 2020
20% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Wyspy Kanaryjskie - Civitavecchia - Costa Favolosa Costa Favolosa
12 dni
Wyspy Kanaryjskie - Civitavecchia - Costa Favolosa 
Civitavecchia (Rzym), Savona, Marsylia, Arrecife (Lanzarotte), St. Cruz de Tenerife (Wyspy Kanaryjskie), Funchal (Madera), Malaga, Civitavecchia (Rzym)
669 €*
499 €*
2 listopad 2020
25% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej

Katalogi linii oceanicznych

Przeglądaj katalogi armatorów online
Zobacz
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020.
eTravel eTravel