Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Morze Śródziemne

Morze Śródziemne

Ceny od 129 € /osobę
Basen Morza Śródziemnego jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Europy. I trudno się temu dziwić - słońce, ciepło, długi sezon, wiele atrakcji turystycznych.

Basen Morza Śródziemnego jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Europy. I trudno się temu dziwić - słońce, ciepło, długi sezon, wiele atrakcji turystycznych… Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do najciekawszych form turystyki zorganizowanej po śródziemnomorskich krajach należą rejsy. Podróż komfortowym statkiem pozwala w ciągu tygodnia (tyle trwa standardowa podróż, ale są i dłuższe trasy) zmieniać kraje, zabytki, przyrodę, klimat, menus….

Typowe 7-dniowe rejsy okrężne zaczynają się zazwyczaj w Wenecji, Genui, Savonie lub Barcelonie (okazjonalnie także w innych portach, np. Civitavecchia koło Rzymu).

Punktem startowym po wschodniej części Morza Śródziemnego jest romantyczna Wenecja (sama w sobie warta bliższego poznania i krótkiego pobytu przed lub po rejsie). Potem zazwyczaj wybrane porty Adriatyku (np. Dubrownik, Split, Kotor, Bari), greckie wyspy (Korfu, Mykonos, Santorini, Rodos) oraz Ateny lub Stambuł (albo oba te fascynujące miasta).

Z kolei trasa zachodnia obejmuje zazwyczaj Barcelonę oraz jedną z wysp archipelagu Balearów. Następnie Afryka (Tunis) oraz kolejne porty na Sardynii, Sycylii, Malcie, Korsyce. Duże miasta reprezentują Rzym i Neapol, pojawiają się też Walencja, Marsylia i Nicea. Można zwiedzić Florencję i Pizę (podczas postoju w Livorno) oraz Monaco i Monte Carlo (z Villefranche).

Warto także wspomnieć o dłuższych rejsach, 10-14 dniowych, których trasy wiodą do Izraela (Hajfa, Ashod), Egiptu (Aleksandria) oraz na Cypr… Można wtedy odbyć minipielgrzymkę do Ziemi Świętej, spojrzeć w oczy Sfinksa, odwiedzić klasztory w górach Troodos.

Rejsów, terminów, cen jest multum. Niezależnie jednak od trasy podróży, rejs po Morzu Śródziemnym to niezapomniane przeżycie…

Zalety kierunku
  • Podróż komfortowym statkiem pozwala w ciągu tygodnia (tyle trwa standardowa podróż, ale są i dłuższe trasy) zmieniać kraje, zabytki, przyrodę, klimat, menus.
Super promocje Pokaż wszystkie promocje
rejs Morze Śródziemne- Savona- Costa Fascinosa Costa Fascinosa
12 dni
Morze Śródziemne- Savona- Costa Fascinosa 
Savona, Marsylia, Kadyks, Lizbona, Casablanca, Casablanca, Tanger, Walencja, Savona
999 €*
399 €*
6 styczeń 2015
60% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Savona - Costa Fascinosa rejs z pilotem Costa Fascinosa
10 dni
Morze Śródziemne - Savona - Costa Fascinosa rejs z pilotem 
Wyjazd z Warszawy, Savona, Civitavecchia (Rzym), Palermo, La Valetta, Palma de Mallorca, Barcelona, Savona, Powrót do Warszawy
999 €*
729 €*
25 kwiecień 2015
27% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Savona - Costa Fascinosa rejs z pilotem Costa Fascinosa
10 dni
Morze Śródziemne - Savona - Costa Fascinosa rejs z pilotem 
Wyjazd z Warszawy, Savona, Civitavecchia (Rzym), Palermo, Ibiza, Palma de Mallorca, Ibiza, Barcelona, Savona..
1199 €*
1099 €*
20 czerwiec 2015
8% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej

Katalogi linii oceanicznych

Przeglądaj katalogi armatorów online
Zobacz
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014.
eTravel eTravel