Rejsy wycieczkowe - Morze Bałtyckie | rejsy.pl

Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie

Ceny od 199 € /osobę
"Cudze chwalicie – swego nie znacie". Jakże aktualne jest to powiedzenie! Najbliższy nam region, ale równocześnie mało znany.

"Cudze chwalicie – swego nie znacie". Jakże aktualne jest to powiedzenie! Najbliższy nam region, ale równocześnie mało znany. Warto więc poznać najciekawsze miejsca Morza Bałtyckiego. Porty, do których statki zawijają najczęściej to:

Kopenhaga: stolica Danii, malowniczo położona jest nad cieśniną Sund. Charakterystyczne kolorowe domki i łodzie pełne wycieczkowiczów, to typowy widok w kopenhaskim porcie. Miasto przyciąga wieloma zabytkami z różnych epok (gotycka katedra, barokowe pałace, XVII-wieczna cytadela), parkiem rozrywki Tivoli oraz….. browarem marki Calsberg. Dla koneserów zaś – Muzeum Erotica. Symbolem Kopenhagi jest słynna Syrenka.

Helsinki: niewielka, półmilionowa, szykowna i elegancka stolica Finlandii wabi kameralną atmosferą i niespotykanym bogactwem życia nocnego. Nie ma tu wielu zabytków, ale pełne zieleni i sympatycznych mieszkańców miasto może stanowić ciekawą propozycję dla miłośników zwiedzania.

Sankt Petersburg: stolica carskiej Rosji, położona w delcie Newy, nad Zatoką Fińską. W obszarze miasta znajduje się ponad 40 wysp, połączonych ze sobą 396 mostami, z których 14 największych jest każdej nocy otwieranych w celu umożliwienia statkom przedostania się na jezioro Ładoga. Miasto zabytków o trudnej do oszacowania wartości: Ermitaż - światowej sławy galeria sztuki, Carskie Sioło i Peterhof – pałace-muzea, liczne cerkwie i sobory, twierdza Pietropawłowska… wymieniać długo.

Sztokholm: największe miasto Skandynawii, stolicę Szwecji, wzniesiono na czternastu wyspach połączonych ze sobą 53 mostami. Cały ciągnący się na wschód od miasta archipelag liczy zaś ok. 24.000 wysp i wysepek. Na terenie niewielkiej, ale malowniczej Starówki leżą najciekawsze obiekty miasta: barokowy Pałac Królewski, gotycka katedra Storkyrkan oraz budynek giełdy, w którym odbywają się spotkania Akademii Szwedzkiej decydującej o przyznaniu literackiej Nagrody Nobla.

Tallinn: niewielka stolica niewielkiej Estonii może obdarować swoimi zabytkami o wiele większe metropolie. Szczególnym miejscem jest zachwycająca w swojej architekturze Starówka. Poza wieloma budynkami z okresu średniowiecza i charakterystycznym klimatem wąskich uliczek warto zajrzeć na malowniczy Plac Ratuszowy otoczony domami kupieckimi. To jedno z ulubionych miejsc spotkań turystów i mieszkańców Tallina. Latem wszystkie stoliki wystawiane są na zewnątrz, co tworzy wspaniały klimat tętniącego życiem miasta.

Ryga: największą atrakcją stolicy Łotwy jest wspaniałe Stare Miasto. Należy do najpiękniejszych we wszystkich nadbałtyckich krajach i objęte jest opieką Unesco. Turystów (w tym także pasażerów zawijających do Rygi statków) przyciągają wspaniale odrestaurowane kamienice i zabytkowe budowle, m.in. typowe dla krajów bałtyckich gildie kupieckie.

Zalety kierunku
  • Kopenhaga: stolica Danii, malowniczo położona jest nad cieśniną Sund.
     
  • Sztokholm: największe miasto Skandynawii, stolicę Szwecji, wzniesiono na czternastu wyspach połączonych ze sobą 53 mostami.
     
  • Tallinn: niewielka stolica niewielkiej Estonii może obdarować swoimi zabytkami o wiele większe metropolie.
     
  • Ryga: największą atrakcją stolicy Łotwy jest wspaniałe Stare Miasto. Należy do najpiękniejszych we wszystkich nadbałtyckich krajach i objęte jest opieką Unesco.
Super promocje Pokaż wszystkie promocje
rejs Morze Bałtyckie - Sztokholm - Costa Fortuna Costa Fortuna
8 dni
Morze Bałtyckie - Sztokholm - Costa Fortuna 
Sztokholm, Sztokholm, Helsinki, St. Petersburg, St. Petersburg, Tallin, Sztokholm, Sztokholm
889 €*
448 €*
5 czerwiec 2021
50% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Barcelona - MSC Grandiosa MSC Grandiosa
8 dni
Morze Śródziemne - Barcelona - MSC Grandiosa 
Barcelona, Genua, La Spezia , Civitavecchia (Rzym), Walencja, Barcelona
1039 €*
699 €*
28 sierpień 2021
33% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Civitavecchia - MSC Seaside MSC Seaside
8 dni
Morze Śródziemne - Civitavecchia - MSC Seaside 
Civitavecchia (Rzym), Genua, Valletta, Syrakuzy, Taranto, Civitavecchia (Rzym)
1009 €*
698 €*
21 maj 2021
31% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej

Katalogi linii oceanicznych

Przeglądaj katalogi armatorów online
Zobacz
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020.
eTravel eTravel