Rejsy wycieczkowe - Azja | rejsy.pl

Instagram Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Azja
Azja
Ceny od 797 € /osobę
Zapach ryżu, woń tlących się kadzideł, przedziwne owoce tropikalne, które wyglądają jak jeżozwierze, a smakują jak ambrozja.

Zapach ryżu, woń tlących się kadzideł, przedziwne owoce tropikalne, które wyglądają jak jeżozwierze, a smakują jak ambrozja. Pełne spokoju świątynie oraz szalony gwar wielkich miast… Dżungle, lasy, pustynie przesiąknięte kurzem, wzgórza i równiny, majestatyczne góry. Nie ma sposobu na zwięzłe i bezstronne scharakteryzowanie tak odmiennych obszarów. Egzotyczną Azję Południowo-Wschodnią i Południową czuje się wszystkimi zmysłami. Kolory, zapachy, dźwięki, faktury – wszystko to składa się na magiczny obraz tej części świata, która jednocześnie przyciąga i odpycha. Zdumiewa ona kalejdoskopem krajobrazów oraz kulturowym bogactwem historycznych miejsc, królewskich pałaców, tajemniczych miejsc kultu. Największe dzieła sztuki Dalekiego Wschodu mają charakter religijny i w specyficzny sposób ukazują hinduską, buddyjską, muzułmańską oraz szintoistyczną duchowość.

Obce idee i towary, ostrożnie przenikające w azjatycką rzeczywistość, zostały szybko przyjęte i zaadoptowane do lokalnych potrzeb. Wznoszone w okamgnieniu drapacze chmur w zachodnim stylu zmieniły Bangkok, Kuala Lumpur, Dżakartę i Singapur w dynamicznie rozwijające się centra biznesu. Ze wschodu, prastarymi szlakami handlowymi, przybyli wyznawcy różnych religii. Nowi Bogorie musieli jednak dopasować do czczonych od wieków duchów i boskich strażników, którzy od wieków władają monsunami, strzegą bambusowych chat o stromych dachach i uciszają pomruki wulkanów. Jeśli poszukujemy prawdziwej egzotyki na pewno znajdziemy ją w tym zakątku świata.
Do tego osławiona już gościnność mieszkańców oraz białe plaże i ciepłe morze - czegoż chcieć więcej?

Najpopularniejsze orientalne morskie destynacje to Indie, Sri Lanka, Japonia oraz Chiny.

Indie są fascynujące, rozległe, tętniące życiem, zaskakujące. Były miejscem narodzin dwóch z największych religii świata – buddyzmu i hinduizmu. Matka India - jak się o niej mówi z czułością – jest kolebką wielu kultur, należy do państw, w których przetrwały dawne struktury religijne i społeczne, znamionujące odmienność narodową.

Tropik Sri Lanki oferuje zupełnie inne doświadczenia. Przypomina ona kroplę skapującą z południowego koniuszka Indii. Obfitość przypraw korzennych sprawiła, że w XV wieku zadomowili się na tu Portugalczycy i Holendrzy, a potem - Brytyjczycy. Przez stulecia wyspę odwiedzili między innymi Budda, wysłannicy króla Salomona szukający klejnotów dla królowej Saby, Marco Polo.

Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca ze swoją bogatą kulturą i historią, naturalnym pięknem przyrody, a także techniczną dojrzałością, stanowi dużą atrakcję dla turystów bez względu na porę roku. Z egzotyczną Japonią kojarzymy postaci srogich samurajów, powabne gejsze w kolorowych kimonach, świętą górę Fuji, kwiaty wiśni czy też chryzantemę, będącą symbolem cesarstwa.

Chiny - tajemnicze Państwo Środka z cywilizacją kształtowaną przez 4000 lat, od czasów Marco Polo fascynuje podróżników. Intryguje tajemniczą kulturą, egzotyką, pięknem krajobrazów i zabytkami będącymi świadectwem wspaniałej historii. Na zachodnim wybrzeżu położony jest Hongkong – do 1997 roku angielska enklawa. Przyciąga swoją nowoczesną architekturą, wielonarodowościową mozaiką mieszkańców oraz... wciąż atrakcyjnymi cenami. To miejsce legendarnego już cudu gospodarczego, jest jednocześnie skansenem starego chińskiego folkloru.

Zalety kierunku
  • Pełne spokoju świątynie oraz szalony gwar wielkich miast… Dżungle, lasy, pustynie przesiąknięte kurzem, wzgórza i równiny, majestatyczne góry.
     
  • Najpopularniejsze orientalne morskie destynacje to Indie, Sri Lanka, Japonia oraz Chiny.
     

Super promocje rejsów

Pokaż wszystkie promocje
rejs Islandia i Wyspy Brytyjskie - Southampton - Queen Anne Queen Anne
15 dni
Islandia i Wyspy Brytyjskie - Southampton - Queen Anne 
Southampton, Invergordon, Kirkwall (Orkady), Reykjavik, Reykjavik, Isafjordur, Akureyri, Glasgow, Southampton
1665 €*
14 lipiec 2024
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Civitavecchia- Queen Victoria Queen Victoria
8 dni
Morze Śródziemne - Civitavecchia- Queen Victoria 
Civitavecchia (Rzym), Kefalonia, Korfu, Kotor, Dubrownik, Triest
900 €*
22 lipiec 2024
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Karaiby - Miami - Sirena Sirena
15 dni
Karaiby - Miami - Sirena 
Miami, Costa Maya, Harvest Caye , Roatan (Honduras), Puerto Limon, Colon, Cartagena de Indias, Willemstad, Oranjestad (Aruba)..
4209 €*
21 grudzień 2024
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.
eTravel eTravel