Rejsy Dubaj i Emiraty
Półwysep Arabski to region świata rzadko odwiedzany przez turystów. Sprawia to zarówno surowy, pustynny klimat, jak również względna niedostępność istniejących tu państw arabskich, strzegących pilnie swych bogactw wynikających z posiadania złóż ropy naftowej. Jednak egzotyka tych krajów nieprzerwanie fascynuje globtroterów z całego świata.
Zapraszamy na Półwysep Arabski. Sułtanat Omanu położony jest na jego wschodnim krańcu. Od wschodu obmywany jest wodami Morza Arabskiego, na zachodzie graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Arabią Saudyjską, a na południu z Jemenem. Ta jedna z ostatnich monarchii absolutnych na świecie, do niedawna stanowiła absolutnie hermetyczny kraj odwiedzany tylko przez dyplomatów i wąskie grono zagranicznych pracowników kontraktowych. Obecnie granice są już otwarte, turyści przybywają coraz liczniej, choć nadal trudno mówić o masowych podróżach. Dzięki temu wizyta w Omanie wciąż pozwala na poznanie fascynującej kultury i tradycji Wschodu w jego oryginalnej formie. Stare, historyczne forty, zabytkowe meczety, bajecznie kolorowe suki (tradycyjne bazary), gościnni i przyjaźni mieszkańcy, mężczyźni w diszdaszach, kobiety w kwefach. Tu wciąż działa magia Orientu.
A tuż za „miedzą” kosmopolityczne i nowoczesne Zjednoczone Emiraty Arabskie – jeden z najbogatszych krajów świata. Jego symbolem jest Dubaj – centrum handlowe i finansowe całego rejonu Zatoki Perskiej, olbrzymi port przeładunkowy, swoisty „most” pomiędzy Europą i Azją. Supernowoczesne galerie handlowe sąsiadują tu z małymi sklepikami od stuleci pozostających w rękach tego samego rodu, w portach obok luksusowych statków pasażerskich cumują dhow – tradycyjne łodzie arabskie, obok glinianych domów wznoszone są klimatyzowane meczety, zaś na drogach można spotkać i ferrari, i wielbłądy… Zapraszamy do podróży w klimacie baśni 1001 nocy.
- Stare, historyczne forty, zabytkowe meczety, bajecznie kolorowe suki (tradycyjne bazary), gościnni i przyjaźni mieszkańcy, mężczyźni w diszdaszach, kobiety w kwefach.