Rejsy wycieczkowe - Dubaj i Emiraty | rejsy.pl

Instagram Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Dubaj i Emiraty
Dubaj i Emiraty
Ceny od 159 € /osobę
Półwysep Arabski to region świata chętnie odwiedzany przez turystów. Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się regionów świata.

Półwysep Arabski to region świata chętnie odwiedzany przez turystów. Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się regionów świata. Nadal pozostały tu jednak ślady przeszłości gdzie spotkać możemy rybacką wioskę z naturalnym portem. Małe, tradycyjne rynki, wąskie uliczki, malownicza gliniana zabudowa kontrastująca z nowoczesnymi drapaczami chmur pozwala poczuć nieco orientalnego klimatu. Egzotyka tych krajów nieprzerwanie fascynuje globtroterów z całego świata.

Zapraszamy na Półwysep Arabski. Sułtanat Omanu położony jest na jego wschodnim krańcu. Od wschodu obmywany jest wodami Morza Arabskiego, na zachodzie graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Arabią Saudyjską, a na południu z Jemenem. Ta jedna z ostatnich monarchii absolutnych na świecie, do niedawna stanowiła absolutnie hermetyczny kraj odwiedzany tylko przez dyplomatów i wąskie grono zagranicznych pracowników kontraktowych. Obecnie granice są już otwarte, turyści przybywają coraz liczniej, choć nadal trudno mówić o masowych podróżach. Dzięki temu wizyta w Omanie wciąż pozwala na poznanie fascynującej kultury i tradycji Wschodu w jego oryginalnej formie. Stare, historyczne forty, zabytkowe meczety, bajecznie kolorowe suki (tradycyjne bazary), gościnni i przyjaźni mieszkańcy, mężczyźni w diszdaszach, kobiety w kwefach. Tu wciąż działa magia Orientu.

A tuż za „miedzą” kosmopolityczne i nowoczesne Zjednoczone Emiraty Arabskie – jeden z najbogatszych krajów świata. Jego symbolem jest Dubaj – centrum handlowe i finansowe całego rejonu Zatoki Perskiej, olbrzymi port przeładunkowy, swoisty „most” pomiędzy Europą i Azją. Supernowoczesne galerie handlowe sąsiadują tu z małymi sklepikami od stuleci pozostających w rękach tego samego rodu, w portach obok luksusowych statków pasażerskich cumują dhow – tradycyjne łodzie arabskie, obok glinianych domów wznoszone są klimatyzowane meczety, zaś na drogach można spotkać i ferrari, i wielbłądy… Zapraszamy do podróży w klimacie baśni 1001 nocy.

Zalety kierunku
  • Stare, historyczne forty, zabytkowe meczety, bajecznie kolorowe suki (tradycyjne bazary), gościnni i przyjaźni mieszkańcy, mężczyźni w diszdaszach, kobiety w kwefach.
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.
eTravel eTravel