Rejsy wycieczkowe - Dubaj i Emiraty | rejsy.pl

Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Dubaj i Emiraty
Dubaj i Emiraty
Ceny od 159 € /osobę
Półwysep Arabski to region świata rzadko odwiedzany przez turystów. Sprawia to zarówno surowy, pustynny klimat, jak również względna niedostępność istniejących tu państw arabskich.

Półwysep Arabski to region świata rzadko odwiedzany przez turystów. Sprawia to zarówno surowy, pustynny klimat, jak również względna niedostępność istniejących tu państw arabskich, strzegących pilnie swych bogactw wynikających z posiadania złóż ropy naftowej. Jednak egzotyka tych krajów nieprzerwanie fascynuje globtroterów z całego świata.

Zapraszamy na Półwysep Arabski. Sułtanat Omanu położony jest na jego wschodnim krańcu. Od wschodu obmywany jest wodami Morza Arabskiego, na zachodzie graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Arabią Saudyjską, a na południu z Jemenem. Ta jedna z ostatnich monarchii absolutnych na świecie, do niedawna stanowiła absolutnie hermetyczny kraj odwiedzany tylko przez dyplomatów i wąskie grono zagranicznych pracowników kontraktowych. Obecnie granice są już otwarte, turyści przybywają coraz liczniej, choć nadal trudno mówić o masowych podróżach. Dzięki temu wizyta w Omanie wciąż pozwala na poznanie fascynującej kultury i tradycji Wschodu w jego oryginalnej formie. Stare, historyczne forty, zabytkowe meczety, bajecznie kolorowe suki (tradycyjne bazary), gościnni i przyjaźni mieszkańcy, mężczyźni w diszdaszach, kobiety w kwefach. Tu wciąż działa magia Orientu.

A tuż za „miedzą” kosmopolityczne i nowoczesne Zjednoczone Emiraty Arabskie – jeden z najbogatszych krajów świata. Jego symbolem jest Dubaj – centrum handlowe i finansowe całego rejonu Zatoki Perskiej, olbrzymi port przeładunkowy, swoisty „most” pomiędzy Europą i Azją. Supernowoczesne galerie handlowe sąsiadują tu z małymi sklepikami od stuleci pozostających w rękach tego samego rodu, w portach obok luksusowych statków pasażerskich cumują dhow – tradycyjne łodzie arabskie, obok glinianych domów wznoszone są klimatyzowane meczety, zaś na drogach można spotkać i ferrari, i wielbłądy… Zapraszamy do podróży w klimacie baśni 1001 nocy.

Zalety kierunku
  • Stare, historyczne forty, zabytkowe meczety, bajecznie kolorowe suki (tradycyjne bazary), gościnni i przyjaźni mieszkańcy, mężczyźni w diszdaszach, kobiety w kwefach.
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023.
eTravel eTravel