Rejsy wycieczkowe - Grenlandia | rejsy.pl

Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Grenlandia

Grenlandia

Ceny od 2499 $ /osobę
Na Grenlandię jeździ się, aby „poczuć zew natury” i zobaczyć dziką przyrodę.

Po duńsku Grønland, w miejscowym języku zwana Kalaallit Nunaat, czyli Ziemia Ludzi (Grenlandczyków).  Ta największa wyspa świata stanowi tzw. autonomiczne terytorium zamorskie Danii. W 85% pokryta jest stałą i grubą czapą lodowcową. Surowy klimat i niedostępność w połączeniu z rozrastająca się cywilizacją tworzą niesamowitą scenerię tego zakątka Ziemi. Tylko obrzeża wyspy wolne są od lodu i zamieszkane. Na Grenlandię jeździ się, aby „poczuć zew natury” i zobaczyć dziką przyrodę. Krajobraz wypełniają masywne lodowce, pokryte śniegiem góry wyrastają nad tundrą, a z oceanu wynurzają się spękane góry lodowe. Po zamarzniętych połaciach wędrują niedźwiedzie polarne, renifery, woły piżmowe i polarne lisy, fiordy zamieszkują wieloryby i foki, a rdzenni mieszkańcy – Innuici – jak przed wiekami łowią ryby z kajaków. W tym kraju ciszy i śniegu żyje niespełna 60.000 osób, mieszkających w niewielkich osadach wzdłuż południowego i zachodniego wybrzeża. Komunikacja pomiędzy nimi jest uciążliwa i kosztowna.

Pomiędzy osiedlami na wybrzeżu nie ma bowiem żadnych dróg – do dalszych znajomych podróżuje się samolotem, helikopterem, statkiem… A jeśli do celu jest niedaleko - to podróż odbywa się tradycyjnie - kajakiem lub psim zaprzęgiem. Dlatego też najwygodniejszym sposobem dotarcia oraz zwiedzania Grenlandii pozostaje statek. Rejs pośród płatów lodowej kry, na których wylegują się foki (tak, tak, zdarzają się i takie obrazki!) pozostanie w pamięci na długo. Aby zobaczyć tą Grenlandię z naszych wyobrażeń: granatowe, gładkie jak lustro wody, w których pływają góry lodowe, trzeba dotrzeć na północ - przynajmniej do Illulisat. Latem w okresie od połowy maja do końca lipca słońce w Ilulissat nie zachodzi. A o północy wspaniale barwi czoło lodowca, uformowane w fantazyjne mury, baszty i iglice. Czoło lodowca mierzy do 80 metrów wysokości!

Wycieczki fakultatywne (m.in loty helikopterem, wycieczki na lodowce, poszukiwanie wielorybów, wizyta w wiosce Eskimosów) organizowane w portach pozwolą na bliższe poznanie nieujarzmionej grenlandzkiej przyrody i ciekawej miejscowej kultury. Na Grenlandii nawet pasażer „wycieczkowca” czuje się uczestnikiem prawdziwej arktycznej ekspedycji!

 

Zalety kierunku
  • Krajobraz wypełniają masywne lodowce, pokryte śniegiem góry wyrastają nad tundrą, a z oceanu wynurzają się spękane góry lodowe.
     
  • Wycieczki fakultatywne (m.in loty helikopterem, wycieczki na lodowce, poszukiwanie wielorybów, wizyta w wiosce Eskimosów)
Super promocje Pokaż wszystkie promocje
rejs Morze Śródziemne - Savona - Costa Toscana Costa Toscana
5 dni
Morze Śródziemne - Savona - Costa Toscana 
Savona, Marsylia, Barcelona, Savona
509 €*
409 €*
30 kwiecień 2022
20% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Wenecja - Costa Deliziosa Costa Deliziosa
5 dni
Morze Śródziemne - Wenecja - Costa Deliziosa 
Wenecja, Zadar, Kotor, Bari, Wenecja
509 €*
359 €*
24 maj 2022
29% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Savona - Costa Toscana Costa Toscana
8 dni
Morze Śródziemne - Savona - Costa Toscana 
Savona, Civitavecchia (Rzym), Neapol, Ibiza, Walencja, Marsylia, Savona
999 €*
779 €*
5 czerwiec 2022
22% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej

Katalogi linii oceanicznych

Przeglądaj katalogi armatorów online
Zobacz
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020.
eTravel eTravel