Rejsy wycieczkowe - Grenlandia | rejsy.pl

Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Grenlandia

Grenlandia

Ceny od 2499 $ /osobę
Na Grenlandię jeździ się, aby „poczuć zew natury” i zobaczyć dziką przyrodę.

Po duńsku Grønland, w miejscowym języku zwana Kalaallit Nunaat, czyli Ziemia Ludzi (Grenlandczyków).  Ta największa wyspa świata stanowi tzw. autonomiczne terytorium zamorskie Danii. W 85% pokryta jest stałą i grubą czapą lodowcową. Surowy klimat i niedostępność w połączeniu z rozrastająca się cywilizacją tworzą niesamowitą scenerię tego zakątka Ziemi. Tylko obrzeża wyspy wolne są od lodu i zamieszkane. Na Grenlandię jeździ się, aby „poczuć zew natury” i zobaczyć dziką przyrodę. Krajobraz wypełniają masywne lodowce, pokryte śniegiem góry wyrastają nad tundrą, a z oceanu wynurzają się spękane góry lodowe. Po zamarzniętych połaciach wędrują niedźwiedzie polarne, renifery, woły piżmowe i polarne lisy, fiordy zamieszkują wieloryby i foki, a rdzenni mieszkańcy – Innuici – jak przed wiekami łowią ryby z kajaków. W tym kraju ciszy i śniegu żyje niespełna 60.000 osób, mieszkających w niewielkich osadach wzdłuż południowego i zachodniego wybrzeża. Komunikacja pomiędzy nimi jest uciążliwa i kosztowna.

Pomiędzy osiedlami na wybrzeżu nie ma bowiem żadnych dróg – do dalszych znajomych podróżuje się samolotem, helikopterem, statkiem… A jeśli do celu jest niedaleko - to podróż odbywa się tradycyjnie - kajakiem lub psim zaprzęgiem. Dlatego też najwygodniejszym sposobem dotarcia oraz zwiedzania Grenlandii pozostaje statek. Rejs pośród płatów lodowej kry, na których wylegują się foki (tak, tak, zdarzają się i takie obrazki!) pozostanie w pamięci na długo. Aby zobaczyć tą Grenlandię z naszych wyobrażeń: granatowe, gładkie jak lustro wody, w których pływają góry lodowe, trzeba dotrzeć na północ - przynajmniej do Illulisat. Latem w okresie od połowy maja do końca lipca słońce w Ilulissat nie zachodzi. A o północy wspaniale barwi czoło lodowca, uformowane w fantazyjne mury, baszty i iglice. Czoło lodowca mierzy do 80 metrów wysokości!

Wycieczki fakultatywne (m.in loty helikopterem, wycieczki na lodowce, poszukiwanie wielorybów, wizyta w wiosce Eskimosów) organizowane w portach pozwolą na bliższe poznanie nieujarzmionej grenlandzkiej przyrody i ciekawej miejscowej kultury. Na Grenlandii nawet pasażer „wycieczkowca” czuje się uczestnikiem prawdziwej arktycznej ekspedycji!

 

Zalety kierunku
  • Krajobraz wypełniają masywne lodowce, pokryte śniegiem góry wyrastają nad tundrą, a z oceanu wynurzają się spękane góry lodowe.
     
  • Wycieczki fakultatywne (m.in loty helikopterem, wycieczki na lodowce, poszukiwanie wielorybów, wizyta w wiosce Eskimosów)
Super promocje Pokaż wszystkie promocje
rejs Fiordy Norweskie - Kilonia - Costa Diadema Costa Diadema
8 dni
Fiordy Norweskie - Kilonia - Costa Diadema 
Kilonia, Kopenhaga, Hellesylt, Geiranger, Haugesund, Stavanger, Kilonia
1039 €*
12 sierpień 2022
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Karaiby - Miami - Norwegian Prima Norwegian Prima
8 dni
Karaiby - Miami - Norwegian Prima 
Miami, Roatan (Honduras), Harvest Caye , Costa Maya, Cozumel, Miami
1929 €*
1233 €*
26 listopad 2022
36% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Fiordy Norweskie - Kilonia - MSC Grandiosa MSC Grandiosa
8 dni
Fiordy Norweskie - Kilonia - MSC Grandiosa 
Kilonia, Kopenhaga, Oslo, Kristiansand, Flam, Kilonia
869 €*
609 €*
27 sierpień 2022
30% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022.
eTravel eTravel