Rejsy wycieczkowe - Morze Czerwone | rejsy.pl

Instagram Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Morze Czerwone
Morze Czerwone
Ceny od 89 € /osobę
Morze Czerwone jest najdalej na północ wysuniętym akwenem morskim na świecie, w którym występują rafy koralowe.

Morze Czerwone uważane jest za najcieplejsze morze na świecie. Można się w nim kąpać przez cały rok, dlatego sezon trwa 365 dni w roku. Temperatura wody w zimie waha się pomiędzy 18°C a 21°C, a latem pomiędzy 21°C a 27°C. Woda jest niezwykle czysta i przezroczysta.

Morze Czerwone jest najdalej na północ wysuniętym akwenem morskim na świecie, w którym występują rafy koralowe. Jest to w większości rafa przybrzeżna, która rozciąga się na długości 2000 km. Z tej przyczyny to także raj dla nurkujących, którzy mogą podziwiać tu aż 1248 gatunków ryb, z czego 17 % to gatunki endemiczne (występujące tylko w tym regionie). Wody zamieszkuje również 5 gatunków żółwi oraz wiele gatunków delfinów.

Morze Czerwone stanowi najważniejszy szlak żeglugowy łączący Europę z Azją. W trakcie podróży statki zatrzymują się w najciekawszych portach (Suez, Sharm El Sheikh i Safaga w Egipcie, Akaba w Jordanii, Ejlat w Izraelu). Wszystkie rejsy gwarantują Klientom wykupującym imprezy fakultatywne połączenie możliwości podziwiania świata podwodnego podczas nurkowania w pełnym ekwipunku, snorkelowaniu w masce lub podziwiania raf z łodzi o szklanym dnie z poznaniem kultury starożytnej w czasie wycieczek do Petry (z Akaby), Jerozolimy (z Eljatu), klasztoru św. Katarzyny na Synaju (z Sharm El Sheikh), Kairu (z Suezu) czy Luksoru (z Safagi).
Po Morzu Czerwonym odbywają się trzy rodzaje rejsów.

Pierwsze to te, które obejmują jedynie ten akwen (trwają zazwyczaj 7 nocy). Drugie odbywają się na trasie Europa - Półwysep Arabski. Trzecie wreszcie stanowią fragment rejsu dookoła świata na odcinku łączącym Morze Śródziemne z Oceanem Indyjskim.

Zalety kierunku
  • Morze Czerwone uważane jest za najcieplejsze morze na świecie. Można się w nim kąpać przez cały rok, dlatego sezon trwa 365 dni w roku.
     
  • Morze Czerwone stanowi najważniejszy szlak żeglugowy łączący Europę z Azją. W trakcie podróży statki zatrzymują się w najciekawszych portach (Suez, Sharm El Sheikh i Safaga w Egipcie, Akaba w Jordanii, Ejlat w Izraelu).

Super promocje rejsów

Pokaż wszystkie promocje
rejs Alaska - Seattle - Queen Elizabeth Queen Elizabeth
12 dni
Alaska - Seattle - Queen Elizabeth 
Seattle, Ketchikan, Glacier Bay, Skagway, Juneau, Hubbard Glacier (przepłynięcie), Sitka, Misty Fjords, Victoria (Kanada)..
1512 €*
12 czerwiec 2025
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Transatlantyk - Hamburg - AIDAmar AIDAmar
44 dni
Transatlantyk - Hamburg - AIDAmar 
Hamburg, Isle of Portland, La Coruna, Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie), Barbados, Grenada, Aruba, Curacao, Cartagena de Indias..
4295 €*
8 grudzień 2024
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Dookoła Świata - Civitavecchia - MSC Magnifica MSC Magnifica
117 dni
Dookoła Świata - Civitavecchia - MSC Magnifica 
Civitavecchia (Rzym), Genua, Marsylia, Barcelona, Malaga, Casablanca, Mindelo, Salvador, Rio de Janeiro..
21311 €*
4 styczeń 2025
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.
eTravel eTravel