Rejsy wycieczkowe - Ocean Indyjski | rejsy.pl

Instagram Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Ocean Indyjski
Ocean Indyjski
Ceny od 849 € /osobę
Przez Ocean Indyjski przebiegają ważne drogi morskie łączące wszystkie kontynenty. Główną atrakcją wysp Oceanu Indyjskiego są białe plaże i kryształowe wody, ale w cieniu palm kryją się interesujące kultury, które warto bliżej poznać.

Przez Ocean Indyjski przebiegają ważne drogi morskie łączące wszystkie kontynenty. Główną atrakcją wysp Oceanu Indyjskiego są białe plaże i kryształowe wody, ale w cieniu palm kryją się interesujące kultury, które warto bliżej poznać.

Wszystkie wyspy w zachodniej części Oceanu Indyjskiego mają do pewnego stopnia wspólną historię – każda z nich została skolonizowana i powstały tam plantacje herbaty, trzciny cukrowej i wanilii, a współcześni wyspiarze są potomkami podróżników i osadników, niewolników i robotników najemnych.

Kulturowa różnorodność tych wysp wciąż pozostaje pod wpływem aż trzech kontynentów. Zaś tuż pod powierzchnią oceanu rozciąga się fascynujący świat, który oszałamia bogactwem form i kolorów. Aby go zobaczyć, wystarczy maska, fajka i płetwy.

Seszele nie bez przyczyny stały się synonimem tropikalnego raju. O tutejszych plażach krążą legendy. Olśniewająco białe piaski, kołyszące się palmy i szmaragdowe morze od lat przyciągają filmowców. Rajskie krajobrazy Seszeli często też stanowią plan reklam telewizyjnych.
 
Mauritius, jak twierdzą jego mieszkańcy, to prawdziwy tropikalny raj, ale wyspa ma znacznie więcej do zaoferowania niż plaże i luksusowe hotele. Ciekawe ogrody botaniczne, kilka uroczych kolonialnych domów plantatorów, kolorowe hinduskie świątynie i kapliczki. Jednak największą atrakcją wyspy zawsze będzie morze.

Reunion pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą dla wszystkich oprócz Francuzów. Wyspa stanowi wysunięty galijski przyczółek na Oceanie Indyjskim, ale tutejsze krajobrazy i kultura są zupełnie inne niż we Francji. Reunion ma trochę popularnych plaż, ale największą atrakcję dla turystów stanowią tu piękne zielone cirques (czyli głębokie kotliny, powstałe w wyniku erozji wulkanicznych skał) oraz nieziemski krajobraz wokół wciąż czynnego wulkanu Piton de la Fournaise. W odróżnieniu od Mauritiusa znajduje się tu więcej konwencjonalnych obiektów do oglądania: muzea, zabytkowe cukrownie, dobrze zachowana architektura kolonialna i kreolska.

Mało kto potrafi coś powiedzieć o Komorach – małym archipelagu wciśniętym między Madagaskar i kontynent afrykański. To jedna z najlepiej strzeżonych turystycznych tajemnic Oceanu Indyjskiego. Cztery wysepki archipelagu rozrzucone są na długości około 300 kilometrów.

Malediwy to egzotyczny świat z lazurową wodą, turkusowymi lagunami, niezwykłymi rafami koralowymi, wielobarwnymi rybami oraz lśniąco białymi plażami. To niezaprzeczalnie wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy pragną kąpać się, nurkować, uprawiać windsurfing, żeglarstwo lub po prostu czytać, leniuchować i odpoczywać. Największą atrakcją Malediwów jest fascynujący świat podwodny.

Goa, niegdyś kolonia portugalska, to najbardziej znany region turystyczny na zachodnim wybrzeżu Indii. Plaże o wdzięcznych nazwach Kadolim, Kalanguta, Baga, Anjuna i Vagator przyciągają zarówno amatorów luksusu, jak i niskobudżetowych trampów.

Podobno na Sri Lance można znaleźć najpiękniejsze na świecie szmaragdy i rubiny, wypić najbardziej aromatyczną herbatę i zjeść najsłodsze ananasy. Dla niektórych największym skarbem Sri Lanki jest roślinność – buchająca przeróżnymi odcieniami zieleni, radująca oczy całą paletą kolorów wonnych kwiatów. Sri Lanka to jeden wielki, cudowny ogród.

Zalety kierunku
  • Mauritius, jak twierdzą jego mieszkańcy, to prawdziwy tropikalny raj, ale wyspa ma znacznie więcej do zaoferowania niż plaże i luksusowe hotele.
     
  • Sri Lance można znaleźć najpiękniejsze na świecie szmaragdy i rubiny, wypić najbardziej aromatyczną herbatę i zjeść najsłodsze ananasy.
     
  • Malediwy to egzotyczny świat z lazurową wodą, turkusowymi lagunami, niezwykłymi rafami koralowymi, wielobarwnymi rybami oraz lśniąco białymi plażami.

Super promocje rejsów

Pokaż wszystkie promocje
rejs Karaiby - Tampa - Norwegian Jewel Norwegian Jewel
8 dni
Karaiby - Tampa - Norwegian Jewel 
Tampa, Cozumel, Roatan (Honduras), Harvest Caye , Costa Maya, Tampa
924 €*
24 listopad 2024
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Karaiby - Miami - Sirena Sirena
15 dni
Karaiby - Miami - Sirena 
Miami, Costa Maya, Harvest Caye , Roatan (Honduras), Puerto Limon, Colon, Cartagena de Indias, Willemstad, Oranjestad (Aruba)..
4209 €*
21 grudzień 2024
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Wenecja - Riviera Riviera
11 dni
Morze Śródziemne - Wenecja - Riviera 
Wenecja, Split, Kotor, Igoumenitsa, Argostoli (Kefalinia), Taormina (Sycylia), Amalfi, Civitavecchia (Rzym), Ajaccio (Korsyka)..
3639 €*
25 sierpień 2024
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.
eTravel eTravel