Rejsy wycieczkowe - Wyspy Kanaryjskie | rejsy.pl

Facebook
Infolinia801 08 08 03
22 492 77 90
rejsy Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Ceny od 259 € /osobę
Archipelag górzystych wysp wulkanicznych położonych na Atlantyku. Choć leżą u zachodnich wybrzeży Afryki, to terytorialnie są częścią Hiszpanii.

Archipelag górzystych wysp wulkanicznych położonych na Atlantyku. Choć leżą u zachodnich wybrzeży Afryki, to terytorialnie są częścią Hiszpanii. Przyciągają wspaniałym, łagodnym, a zarazem nie nadmiernie upalnym klimatem. Sezon turystyczny trwa tu praktycznie cały rok. Wyspy to raj dla plażowiczów, żeglarzy, surfingowców, płetwonurków i amatorów innych sportów wodnych.

Folklor Wysp Kanaryjskich to konglomerat kultury hiszpańskiej oraz spuścizny Guanczów -rdzennych mieszkańców tych ziem. Na każdej z wysp kilkanaście razy w roku odbywają się imprezy religijne i folklorystyczne. Ich niezwykła żywiołowość i kolorystyka sprawiają, że stanowią one wyjątkową atrakcję dla turystów.
Największa jest Teneryfa, wyspa o bardzo zróżnicowanym charakterze. Z zieloną, pełną bujnej roślinności, wilgotną północą, kontrastuje suche, niemal kamieniste południe. Tu właśnie zlokalizowana jest większość infrastruktury turystycznej, ze słynnym ośrodkiem Playa de Las Americas na czele. Nad Teneryfą góruje majestatyczny wulkan Teide – zarazem najwyższy szczyt Hiszpanii (3718 m n.p.m.).
Fuerteventura, oddzielona od Maroka tylko wąskim pasem oceanu, krajobrazem przypomina pustynną część tego kraju. Na wyspie odczuwa się niezwykły nastrój tajemniczości i lekkiej nostalgii. Posiada najlepsze i najdłuższe plaże ze wszystkich wysp archipelagu.

Gran Canaria, zwana jest często „Kontynentem w miniaturze”. Swój przydomek zawdzięcza różnorodności krajobrazów. Można tu znaleźć minipustynie i oazy palmowe, lasy tropikalne, głębokie wąwozy i wyniosłe masywy górskie, miasta pełne turystycznego zgiełku, ale przede wszystkim - złociste plaże oraz wydmy o białym piasku. Stolicą wyspy jest Las Palmas de Gran Canaria

Hierro, najmniejsza z Wysp Kanaryjskich, przez długie wieki była uważana za ostatni ląd – za nim rozciągał się już tylko ocean. W pewnym sensie to oddalenie trwa do dziś, dzięki czemu życie na Hierro toczy się w spokojnym rytmie, a krajobraz zachował niezmienną urodę.

La Gomera zachwyca bogactwem roślinności, głębokimi jarami, dolinami o stromych stokach pociętych tarasami oraz lasem laurowym – jedynym na świecie, w którym zachowały się okazy gatunków roślin wymarłych w Europie i Afryce przed milionami lat.

La Palma, najbardziej obsypana kwiatami wyspa archipelagu, w pełni zasługuje na swą nieoficjalną nazwę: Isla Bonita, czyli Piękna Wyspa. Bujną roślinność zawdzięcza obfitości wody. Z oddali przypomina ogromną górę stojącą na oceanie.

Na Lanzarote w pierwszej chwili można poczuć się jak na Księżycu. Niezwykle sucha, prawie pozbawiona drzew, Lanzarote w większej części jest pokryta popiołami i lawą. Swój wygląd zawdzięcza działalności wulkanów, aktywnych jeszcze do XIX wieku.

Zalety kierunku
  • La Gomera zachwyca bogactwem roślinności, głębokimi jarami, dolinami o stromych stokach pociętych tarasami oraz lasem laurowym – jedynym na świecie.
     
  • La Palma, najbardziej obsypana kwiatami wyspa archipelagu, w pełni zasługuje na swą nieoficjalną nazwę: Isla Bonita, czyli Piękna Wyspa.
Super promocje Pokaż wszystkie promocje
rejs Wyspy Kanaryjskie - Civitavecchia - Costa Favolosa Costa Favolosa
12 dni
Wyspy Kanaryjskie - Civitavecchia - Costa Favolosa 
Civitavecchia (Rzym), Savona, Marsylia, Arrecife (Lanzarotte), St. Cruz de Tenerife (Wyspy Kanaryjskie), Funchal (Madera), Malaga, Civitavecchia (Rzym)
Zapytaj o cenę
rejs Morze Śródziemne - Marsylia - MSC Magnifica MSC Magnifica
11 dni
Morze Śródziemne - Marsylia - MSC Magnifica 
Marsylia, Barcelona, Gibraltar, Lizbona, Kadyks, Malaga, Civitavecchia (Rzym), Genua, Marsylia
1149 €*
959 €*
27 grudzień 2020
17% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej
rejs Morze Śródziemne - Savona - Costa Diadema Costa Diadema
15 dni
Morze Śródziemne - Savona - Costa Diadema 
Savona, Civitavecchia (Rzym), Palermo, Pireus (Ateny), Heraklion, Port Said, Aleksandria, Valletta, Barcelona..
1139 €*
729 €*
20 kwiecień 2021
36% taniej
*Cena za osobę w 2-os. kabinie wewnętrznej

Katalogi linii oceanicznych

Przeglądaj katalogi armatorów online
Zobacz
Opublikowane na stronach internetowych informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020.
eTravel eTravel